بخشی از مناجات شهید در جبهه

H (4)

 

بخشی از مناجات سردار شهید شیرزاد در جبهه
خدایا، بارالها این پیر کهن سال که ریشه یک هزار و چهار صد سال اصالت در عمق مکتب دارد و آینده اسلام و ماندن آن مدیون اوست، او که همیشه زنده است و با این همه کهن سالی در آینده هم زنده است و هر روز متولد خواهد شد. این پیر جماران ،اسطوره مقاومت و ایمان، ابراهیم بت شکن زمان، نایب مهدی صاحب زمان در پناه خودت از هر گزندی محفوظ فرما و عمر گرامی وشریف او را به بلندی آفتاب طولانی بگردان، باشد که به هدایت او و رهبریت ایشان اسلام جهانگیر شود و زمینه حکومت مهدی موعود فراهم گردد و مستضعفان و رنجکشان وادی محنت و بلا ،زنجیره های اسارت را گسسته و با در دست گرفتن سرنوشت خویش حاکمان زمین گردند (آری آنان که وارثان حقیقی زمین هستند)

بارالها خمینی این نام محبوب قرن ها و قلب ها را با جوهری از مهر با خطی زرین بر لوح دل های جهانیان بنگار. بارالها روحانیت این دژ محکم و استوار در مقابل سلطه و تعرض بیگانگان و کفار را در پناه حمایت خویش محافظت فرمای و عزت آنان را افزون فرما.
خدایا جهان را ظلم و جور فرا گرفته است در فرج مولای ما تعجیل فرما. بارالها تمامی خادمین صدیق اسلام و انقلاب اسلامی را در کنف حمایت خویش محافظت فرموده توفیق بیشتر ؟ خدمت به آنان عنایت فرما.
خدایا ریاست جمهور محترم، محبوب و مکتبی شاگرد مکتب ولایت و فرزند امام امت حضرت حجت الاسلام سیدعلی خامنه ای را در پناه خویش محفوظ بدار. خدایا ریاست محترم مجلس شورای اسلامی حضرت حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی را محافظت فرموده توفیق خدمت بیشتر به اسلام و مسلمین عطا فرمای.
بارالها اینان افتخاران و مهره های پرارزش انقلابند آنان را از هر خطری مصون بدار.
خدایا خوف و وحشت و اضطراب را بر دل های دشمنان دین و میهن حاکم گردان.خدایا شهیدان اسلام از بدر احد، خندق، حنین تا کربلای حسین (ع) و از کربلای حسین (ع) تا کربلاهای ایران غریق رحمت خویش ساخته، شهدای انقلاب اسلامی با شهدای صدر اسلام و شهدای کربلا محشور گردان.
خدایا حق شهدا، این سالکان طریق حقیقت به گردن ما بسیار است ، بر ما توفیق عنایت فرمای که بتوانیم به وظیفه اسلامی و میهنی خویش چنان عمل نموده که فردا در مقابل آنان روسیاه و شرمنده نباشیم.
خدایا هر چه بیشتر شهید می دهیم صف های عاشقان شهادت بیشتر می شود. چرا که اینان شاگردان مکتب حسینی اند و کاروان های کربلای تاریخند، می سوزند تا نور همان شعله ای باشند که فراراه دیگران و گرمی بخش و رونق محفل یاران است،خدایا اینان راه را یافته اند و ما گمراهان گیح و سرگشته از این سو به آن سو می رویم و از یافتن راه عاجزیم . پس ما را به این راه هادی باش و همت والا و استوارتر و عزمی راسخ و ایمانی بیشتر بر ما ارزانی فرما.
خدایا یاران و دوستان یکی پس از دیگری رفته اند و من مانده ام و کوله بار مصیبت ،بر من غمزده و مدهوش سرگردان کرمی کرده و مرا به آنان برسان.
خدایا خوف و وحشت و اضطراب را بر دل های دشمنان دین و میهن حاکم گردان. خدایا هنگام برخورد با دشمن جرأت و شهامت و جسارت عطا کن، خدایا نمی خواهم پوچ باشم، نمی خواهم نادان بیایم و نادان بروم ،می خواهم در مسیر تو گام بردارم و به سوی حق حرکت کنم.
خدایا نمی خواهم در بستر بمیرم، خدایا مرا از باده سرخ شهادت جامی ده، خدایا قلبم را از نور ایمان معرفت مملو فرما، خدایا اعضاء و جوارهم را از گناه و لغزش دور دار، خدایا قفلی محکم بر زبانم بزن ،همین زبانی که می دانم مرا به آتش دوزخ خواهد افکند. ای زبان از غیبت و تهمت و خطا لحظه ای باز ایست.
ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکافرین.
بارالها بر من صبر عطا فرما و قدم ای مرا ثابت و استوار گردان و مرا بر کفار پیروز گردان.
خدایا چشمهایی به من عطا فرما که جز حق نبینم و از هر آنچه باطل است چشم بپوشم.
خدایا ترس، زبونی و سستی را از ما دور گردان.
خدایا گوش هایی به من عطا فرما که جز حق نشنوم و از شنیدن تهمت، غیبت و افترا کر شوند. خدایا دست هایی به من عطا کن که اسلحه جهاد بر علیه کفر بر گیرم و با آن به یاری مظلومان بشتابم. به دست هایم نیرو و قدرت عطا کن تا خدمت مستضعفان توانم کرد، خدایا پاهایم را نیرومند و استوار و مقاوم گردان تا بتوانم در راه تو گام بردارم.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
*در حکومت شاه سازمان مخوفی به نام “سازمان امنیت و اطلاعات کشور “که به اختصار “ساواک”خوانده می شد،وجود داشت .اعضای این سازمان در اوج وحشی گری به شکنجه و قتل عام مخالفان شاه می پرداختند آن روزها بزرگترها به ما می گفتند هیچ وقت اسم شاه را نبرید،اگر برعلیه شاه چیزی بگویید و دستگیر شوید امیدی به زنده ماندن نداشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *