وصیت نامه شهید حسین شیرزاد طاقانکی

وصیت نامه شهید حسین شیرزاد طاقانکی:

بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله الرحمن الرحیم
این بنده حقیر و ضعیف الهی حسین شیرزاد طاقانکی فرزند غلامحسین به یگانگی وحدانیت خداوند شهادت می‌دهم. اشهدان‌لااله‌الاالله و شهادت می‌دهم که محمد(ص) رسول و پیامبر خداوند است که برای هدایت بشر برانگیخته شده است. اشهد ان محمداً رسول الله و شهادت می دهم که علی علیه‌السلام جانشین پیامبراکرم و امیرالمومنین است و حکومت خدا در روی زمین از علی و خاندان مطهر اوست و ولایت فقیه را همان راه ائمه می دانم و اگر بخواهیم حکومت خدا پیاده شود باید به ولایت فقیه معتقد باشیم. ما را خداوند آفریده است و هر آن اراده کند می‌میراند. پس سپاس بیکران خدای باریتعالی را که این همه نعمت به ما داده است و ما از شکر آن عاجزیم.

از دست و زبان که برآید
کز عهده شکرش بدر آید
بنده همان به که زتقصیر خویش
عذر به درگاه خدای آورد
ورنه سزاوار خداوندیش
کس نتواند که بجای آورد
خدایا:
تو برای ما پیامبران و امامان و هادیان فرستادی: تو زمین وحشی را گاهواره‌ای امن برای زیستن ما قرار دادی. تو برای هدایت ما آیات و بینات نازل نمودی. تو بهترین نعمتها را برای ما فراهم ساختی. از انواع خوردنیها ـ آشامیدنیها و دیگر اسباب و ما بندگان عاصی و خاطی و گنهکار با این همه نعمت باز هم دست به عصیان زده و مرتب در حال ارتکاب گناه هستیم. خدایا اگر ما را نبخشی و عفو نکنی وای بر احوال ما .چکار خواهیم کرد؟ کجا خواهیم رفت؟ خدایا می‌دانم تو رئوف و مهربان هستی می‌دانم تو رحیمی تو کریمی. بر جرائم اعمال ما قلم عفو کشیده از گناهان ما درگذر .خدایا یک آن ما را به خودمان وامگذار.
خدایا حق محمد و آل محمد بر ما عظیم است پس اللهم صلی علی محمد و آل محمد(ص).
خدایا بر محمد و خاندانش درود فرست و محبت آنان را در قلوب ما همیشه مستدام بدار. این بنده با شناختی که از اسلام و احکام آن دارم و می دانم که کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا در همه زمانها صدق می کند و با شنیدن صدای هل من ناصراً ینصرنی فرزند زهرا خمینی کبیر رهبر بیدار و هوشیار امت اسلامی به یاری دین خدا شتافتم. آمدم تا اگر خداوند توفیق دهد و عنایت خویش را شامل حالم بنماید قدمی هرچند کوچک در راه قطع سلطه اجانب شرقی و غربی و این شیطانهایی که بر سر راه دین خدا سد ایجاد کرده‌اند برداشته و جهاد نمایم.
آمدم تا برادر سیاهم را که در آفریقا با آن همه ذخایر عظیم اقتصادی از ریشه علف تغذیه می‌کند و هر روز از فرط گرسنگی و بیماری جان می‌دهد یاری دهم.
آمدم تا برادر استعمارزده آسیایی‌ام را یاری دهم برای رها شدنش از چنگال طاغوتیان.
آمدم تا به دشمن بگویم اگر مردی بیا و با من و امثال من بجنگ. چرا بر روی کودکان ـ زنان و پیران بمب و موشک پرتاب می‌کند.
آمدم تا برادران فلسطینی و لبنانی‌ام را یاری نمایم. ای آوارگان جنوب لبنان و فلسطین من به یاری شما به اینجا آمده‌ام.
ای مسلمانان مبارز فیلیپین من به یاری شما به اینجا آمده‌ام ـ ای ارض طاهره قدس من برای آزادی تو و رهایی تو از وجود کفار ـ مشرکین و ملحدین به اینجا آمده‌ام.
ای مستضعفین من برای رهاشدن شما از چنگال ابرقدرتها و طاغوتها و شیطانها به اینجا آمده‌ام، ای خانواده‌های شهدا ـ اسرا ـ مفقودین هروقت به روی شما نگاه می‌کنم شرمنده می‌شوم و از خودم خجالت می‌کشم آمده‌ام تا آنجا که در توان دارم راه فرزندان شما را ادامه دهم. بدانید که اسلحه‌های آنان به زمین نمی‌ماند و هرچه بیشتر شهید می‌دهیم صف عاشقان شهادت بیشتر می‌شود. چرا که خون شهیدان محرک حرکت ما است. ببینید پس از هزار و چندین سال چگونه خون حسین(ع) هنوز می‌جوشد و صدای او در گوشهای رهروانش طنین‌انداز است .ای آنانکه نشسته‌اید دیگر نشستن سزاوار نیست. بپاخیزید و به یاری فرزند زهرا رهبر امت بشتابید و اگر می‌خواهید اسلام باشد به جبهه بیائید که امروز ماندن اسلام بستگی به پیروزی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل دارد. به جبهه‌ها بیائید و به مسئولیت انسان بودن عمل کنید. اگر قدرت اسلام نبود کدامین نیرو می‌توانست حکومت تا بن دندان مسلح طاغوت و فرعون زمان را بشکند. اگر قدرت اسلام نبود ،کدامین نیرو می‌توانست با دست خالی در مقابل دشمنان قدار مقاومت کند . اگر قدرت اسلام نبود کدامین نیرویی می توانست این دشمن را که داخل خانه ما آمده بود پیروز کند و الآن هم او را در خانه‌اش تعقیب نماید.
خدایا اسلام و این حکومت جمهوری اسلامی را که زمینه‌ساز حکومت مهدی موعود(عج) می‌باشد در پناه حمایت خود پیروز و موفق و پایدار کن.
از تمامی دوستان و آشنایان خود و تمامی آنانی که امکان دارد از من ناراحتی داشته و یا آزاری به آنان رسانده باشم طلب حلالیت می‌کنم و انشاءالله این حقیر را عفو فرمایند. و به آنان می‌گویم که زرق و برق دنیا شما را گول نزند .دنیا هیچ ارزشی ندارد. تقوی الهی را در نظر داشته باشید. از دلبستگی به دنیا بپرهیزید تا سعادت آخرت نصیب شما گردد. برحذر باشید از غیبت ـ تهمت ـ افتراء ـ دروغ و سستی و تکبر.
بار دیگر از دوستانم چنانچه از من رنجشی در دل داشته‌اند عذر خواسته طلب حلالیت می‌نمایم و می‌دانم که دوست خوبی برای آنان نبوده‌ام و لیاقت دوستی آنان را نداشته‌ام.
از مردم کوهرنگ اعم از عشایرو روستاییان، طلب حلالیت می‌کنم و می‌دانم که بنحو احسن نتوانستم به شما خدمت کنم ولی شماها انشاءالله عفو می‌نمائید.
ای عشایر سلحشور و قهرمان کوهرنگ ای غیور مردان؛ به حمایت از امامتان رهبرکبیر انقلاب بپاخیزید و برای نبرد با صدامیان کافر به جبهه‌های جنگ حق علیه باطل حمله‌ور شوید. این زندگی هیچ ارزش‌ماندن ندارد. به مادیات و دنیا دل نبندید.
امام در مورد شما فرمود: عشایر ذخایر انقلابند. پس شما پشتیبان هستید و وظیفه دارید از انقلاب و اسلام حمایت و پشتیبانی نمایید. با آمدن به جبهه و پیوستن به صفوف مجاهدان فی‌سبیل‌الله به ندای امام لبیک گویید.
از خداوند توفیق همه شما را خواستارم.
‌ ای مردم امروز روز امتحان است و خداوند الآن دارد ما را امتحان می‌کند .باید مواظب باشیم که از قافله عقب‌نمانیم. مگر نه این است که همه ما باید بمیریم. اگر این چنین است چرا نباید در راه حق کشته شویم؟ نماز را بپای دارید که نماز ستون دین است. و روزه بگیرید که باعث تقرب نفس است و به احکام الهی عمل نمائید.
والسلام و علیکم حسین شیرزاد طاقانکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *